НОВІ ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ АВІАКВИТКІВ В УКРАЇНІ


НОВІ ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ АВІАКВИТКІВ В УКРАЇНІ

12 квітня набув чинності закон "Про Державну програму авіаційної безпеки цивільної авіації», який був схвалений Верховною Радою 21 березня 2017 року. Мета Програми полягає у визначенні засад для забезпечення авіаційної безпеки, регулярності та ефективності польотів.

У новій редакції враховано стандарти і директиви Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО), Європейського Союзу, Європейського агентства авіаційної безпеки, а також Європейської конференції цивільної авіації.

Відтепер авіаперевізники, які виконують рейси в міста ЄС і США, зобов'язані надавати міграційним службам країн прильоту / вильоту попередню інформацію про пасажирів. Пакет даних включає ім'я пасажира, його паспортні та контактні дані, дати в'їзду / виїзду, номер квитка, місце його оформлення, спосіб оплати, номер місця в салоні літака і інформацію про багаж. Аналогічна вимога про внесення у бронюванні даних закордонного паспорта і контактів буде діяти і для пасажирів внутрішніх рейсів.

Персональні дані пасажирів використовуються для посилення заходів авіаційної безпеки: попередження, виявлення та нівелювання терористичної загрози, розслідування злочинів і боротьби з організованою злочинністю. На основі отриманої інформації співробітники міграційного контролю і митниці проводять попередню оцінку кожного пасажира по ряду критеріїв з метою виявити групи ризику.

Інформація про пасажирів використовується протягом 6-ти місяців з подальшою передачею на зберіганням протягом чотирьох з половиною років. Обмін даними здійснюється між членами ЄС та третіми країнами по захищених каналах.

Українські авіакомпанії вже почали приводити технологічні процедури у відповідність з новими вимогами. Зокрема, авіакомпанія МАУ вже налаштувала систему бронювання квитків на власні рейси таким чином, що без внесення вичерпної паспортної та контактної інформації пасажира оформити квиток неможливо.

Нововведення дозволять перевізникам оптимізувати процеси обслуговування клієнтів, а пасажирам - витрачати менше часу на передпольотний формальності. Так, з уже заведеними в систему персональними даними пасажира, онлайн реєстрація на рейс займе всього кілька хвилин. Більш того, авіакомпанії отримають можливість автоматично реєструвати пасажирів і направляти згенеровані посадочні талони на особисті електронні адреси.

Нові правила діють на рейсах всіх перевізників, що виконують польоти в, з і в межах нашої країни.